En Doğal ve En Etkili Boy Uzatma Egzersizlerini Merak Mı Ediyorsunuz ?

 

Daha önceki yazımızda en etkili boy uzatma hareketlerinden bahsetmiş ve şuanda da buna ek olarak bu yazımızda da boy uzatma egzersizlerinden bahsetmek istedik .

 

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>

Boy uzatma özellikle çocuklar tarafından istenilse de  kısa boylu yetişkinlerinde istekleri arasında yer almaktadır. Hatta kısa boylu olan bir çok kişi de psikolojik rahatsızlıklara da sebep olmaktadır. Bunun için uzman doktorlara başvuran bireyler eğer boy uzunluklarında ciddi bir problem yok ise genellikle ameliyattan vazgeçirilmeye çalışılmaktadır. Nedeni ise, ameliyat her ne kadar boy uzamasına katkı sağlasa da riskli ve oldukça pahalı bir yöntemdir. Bu konuda detaylı bilgiyi boy uzatma ameliyatı adlı yazımızdan okyabilirsiniz.

boy uzatma egzersizleri, doğal yollardan boyunu uzatmak isteyen kişilerin ilk sıradaki tercihlerinden olmalıdır. Ameliyat olmak isteyen bireyler doktor Okan Soyhan’ın dediği gibi eğer 1.20 cm boyundan daha uzunsa ameliyat uzmanlar tavsiye etmemektedir. Operatör doktor , ameliyatın maliyetinin ise oldukça yüksek olduğunu belirtmektedir. 15.000 dolar- 20.000 dolar arası fiyatla ameliyat yapılmakta olduğunu da ayrıca ifade etmektedir.

Bu yüzden biz de sizler için en faydalı boy uzatma egzersizlerini araştırıp, paylaşmak istedik.

Boy Uzatma Egzersizlerinin Kesin Sonuç Veren Egzersizleri :

Basketbol : Basketbolun çok bilindik bir spor dalı olduğu için bir çoğunuzda ” basketbolun boy uzattığını biz de biliyoruz” hissi oluşmuş olabilir. Evet aslında herkes tarafından boy uzamaya yardımcı bir spor dalı olduğu bilinmektedir fakat biz yine de bu spor dalının en etkili boy uzatma egzersizlerinden biri olarak gördüğümüz için basketboldan bahsetmek istedik .

Basketbol hızlı bir şekilde sıçrama hareketi olduğu için bacak kaslarında, kol kaslarında, bütün vücut kaslarında esneme sağlayan bir spordur. Bu yüzden boy uzamasına oldukça katkısı vardır. Bunun yanı sıra; genel sağlığın korunmasında da rolü büyüktür.

 Yoga En Etkili Boy Uzatma Egzersizlerinden midir ?

Yoga diğer adıyla tavşan duruşu  vücuda esneklik katması ve kasların, omurların çalışmasını sağlamasından dolayı en etkili boy uzatma egzersizlerindendir.  Yoga boy uzamasına omurların esnemesiyle ve kasların çalışmasıyla yardımcı olurken aynı zamanda boyun, sırt ve omuzlardaki ağrıların giderilmesine de katkı sağlamaktadır.

Asılma ve Gerilme :

Asılma: Vücudu, yüksekte bir bara ellerle tutunarak havaya kaldırmaktır. Asılma hareketi vücudun esnemesinde ve kasların uzamasında oldukça faydalı boy uzatma hareketlerindendir.

Gerilme Hareketi : Bütün vücudun aynı esnada esnemesini, boyun, karın, bacak,sırt kaslarının çalışmasını sağlayan bir harekettir.

Bu iki hareket hakkında detaylı bilgi için boy uzatma hareketleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Boy Uzamasında Düzenli Uyku ve Düzenli Egzersiz Gerçekten Etkili Mi ?

Düzenli uyku özellikle çocukluk döneminde oldukça faydalıdır ve boy uzatma için olmazsa olmazdır. Yapılan araştırmalarda görülmektedir ki, uzun boylu bireyler çocukluktan beri, düzenli uyku uyumakta ve düzenli egzersiz yapmaktadırlar. Genç ve ileri yaşlarda da boy uzatmak isteyenleri uykusunu düzene sokmalıdırlar ve günlük yürüyüş , sıçrama, zıplamak gibi egzersizleri yaparak boy uzamasına katkı sağlamalıdırlar.

Evet görüldüğü gibi, boy uzatma isteyenler, sadece boy uzatma hareketlerini yaparak değil aynı zamanda boy uzatan yiyecekleri almalı, düzenli uyku uyumalı ve her gün egzersiz yapmalıdırlar.

 

Boy uzatma egzersizleri,boy uzamasına doğal yollardan büyük katkı sağlarken bu egzersizlere ek olarak, boy uzatan yiyecekleri de tüketmek gerekir. Özellikle dengeli karbonhidrat alımı, protein alımı, mineral ve vitamin alımı sağlanılarak boy uzamasına ve sağlıklı beslenilmesine katkı sağlanabilir. Bunlarla birlikte, düzenli uyku, düzenli yürüyüşün de boy uzamasında katkısı tartışılmaz oranda büyüktür.

Boy uzatma egzersizleri arasında en etkili gördüklerimizi sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda yazmak istedik.

About mihri00

Comments are closed.