Boy Uzatan Yiyeceklerden En Muhteşem 8 Yiyecek

Boy uzatan yiyecekler de, boy uzatma hareketleri, egzersizleri gibi boyunu uzatmak isteyen kişiler tarafından çok merak edilmektedir. Boy uzatmak için doğal yöntemleri seçmenin hem sağlık açısından hem de maddi açıdan daha uygun yöntemler olduğundan daha önceki yazımızda bahsetmiştik. Dünyada ve ülkemizde bir çok insan boy uzatmak için çeşitli yöntemleri denemektedirler.

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>

Daha çok ameliyat olmak ve ilaçla tedavi tercih edilse de son zamanlarda doğal yöntemlerle boy uzatmanın daha sağlıklı olduğu kanıtlanmıştır. Bu kadar bahsedilen ve merak edilen bu doğal yöntemler nelerdir?

 

 

Boy Uzatan Yiyecekler Ve Boy Uzatma Egzersizleri :

Boy uzatma egzersizlerine sizler için kısaca değinelim çünkü daha detaylı anlatımı boy uzatma hareketleri yazımızda bulabilirsiniz.

Boy uzatma egzersizleri, genel olarak kasların uzamasını, büyüme hormonunu salgılamak için kasların güçlenmesini ve daha aktifleşmesini sağlayan kas güçlendiren hareketlerden oluşmaktadır, Asılma, Gerilme, Basketbol, Sıçrama vs…Bu konuda daha fazla bilgi almak için doğal boy uzatma egzersizleri adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

boy uzatan yiyecekler daha çok protein, vitamin ve mineral açısından zengin yiyeceklerdir. Bu yiyecekler tek başına tüketildiğinde tabi ki çok verim sağlamayacaktır ama hem boy uzatma hareketlerini yaparak hem de boy uzatan yiyecekleri tüketerek bunu haftalar sonrasında sağlamak mümkündür. Her yaştan insan boy uzatabilir. Bu sadece çocuklara mahsus bir şey değildir. Hem gençler hem de çocuklar daha çabuk uzayabilir evet ama ileri yaştaki insanların da boy uzatması kesinlikle imkansız değildir.

Bir kaç hafta sonrasında hem boy uzatma hareketlerini yapıp, hem de boy uzatan yiyecekleri ile beslenip, düzenli uyku uyuyup 3-4 cm hatta daha fazla uzamak gerçekten artık doğal yöntemlerle mümkün hale gelmiştir.

Bunun için pahalı ilaçlara ve riskli ameliyatlara gerek kalmamıştır. Boy uzatan yiyeceklerle beslenerek ve boy uzatma egzersizlerini uygulayarak gerçekten sizler de boy uzatabilirsiniz. Bu konuda kendinize güvenmelisiniz.

Hazır mısınız ? İşte O 8 Muhteşem Boy uzatan Yiyecek

 Yumurta :

Gün içerisinde 3 yumurta tüketmek, içerisindeki protein ve enerjiden dolayı hem günün devamlılığı için hem de boy uzatmaya yardımcı olduğu için faydalıdır.

Süt :

İçerdiği protein açısından, kemiklerin uzamasına ve günü enerjiyle geçirmeye faydalı bir besindir. Özellikle çocukların boyunun uzamasında sütün önemi büyüktür. Bu yüzden içerdiği kalsiyum oranıyla süt boy uzatan yiyecekler içerisinde çok önemli bir yere sahiptir.

 

Yoğurt:

Yoğurt, boy uzamasına faydası olan bir yiyecek midir? Kesinlikle evet. Çünkü hem yüksek oranda kalsiyum ve protein içerdiği için hem de enerji verdiği için yine günlük alınması gereken bir besindir.

 

Soya :

Özellikle vejetaryanların tercihi olan bu yiyecek, oldukça yüklü miktarda protein içermekte ve kasların gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Çocuklara farklı tariflerle yedireceğiniz soya boy uzamasına katkı sağlayan bir yiyecektir.

Muz:

Muz içerdiği kalsiyum, potasyum,sodyum ve magnezyum sayesinde kemiklerin ve kasların gelişmesine yardımcı olur ve boy uzamasına da yardımcı olur.

 

 

 

 

Tavuk Eti :

Eğer 25 yaşından sonra uzamak istiyorsanız mutlaka tavuk tüketmelisiniz.İçerdiği protein sayesinde kasların gelişmesini saplamaktadır.

Yulaf :

Yulaf içerisindeki protein ve enerji sayesinde boy uzamasına yardımcı olur. Kahvaltıda yulaf ezmesi tüketin ve boyunuzun ne kadar hızlı uzadığını görün.

Balık :

Balık, özellikle de somon içerdiği omega 3 ve yüksek protein ve lif sayesinde kasların, dokuların gelişmesine yardımcı olur. Sağlıklı menüler arasında yer alan balık boy uzamasına büyük katkı sağlamaktadır.Uzamak için gereken gerekli olan bir yiyecektir.

Kırmızı Et :

İçerisindeki yüksek protein sayesinde boy uzamasında oldukça faydalı olan bu yiyecek aynı zamanda kasların kuvvetlenmesine de içerdiği yüksek lif ile katkı sağlamaktadır.

boy uzatan yiyeceklertabi ki bu saydığımız ürünlerle sınırlı değildir ama en faydalı olan yiyecekler bu saydığımız yiyeceklerdir.

Zerrin Güzel

About mihri00

Comments are closed.