En Etkili 10 Boy Uzatma Sırrı

Boy uzatma günümüzde artık bir çok insanın istekleri arasında yer almaktadır. Gerek dünyada gerekse ülkemizde hemen hemen her yaştan kişiler bulunmaktadır. Bazı kaynaklarda genç yaşlarda ve ilerleyen yaşlarda boy uzatmak mümkün değil gibi bilgiler paylaşılmaktadır.

 

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>

 

Aslında bu bilgi doğruluğu kanıtlanmamış bilgilerden bir tanesidir sadece. Yalnız çocuklar değil gençler hatta orta yaştaki kişiler de günümüzde artık uzamaktadır. Her ne kadar çocukların uzaması daha kolay da olsa diğer bireylerin uzaması o kadar da zor değildir. 3-4 cm kadar boyunu uzatabilenhem de doğal yöntemlerle bunu başarabilen orta yaştaki insanlar bulunmaktadır. Uzamak isteyen bireyler bir çok yönteme başvurmaktadır. Bunlar ameliyatlar, ilaçlar ve doğal yöntemlerle uzama gibi yöntemlerdir.Bu yöntemler içerisinde bizim tavsiyemiz kesinlikle doğal yöntemlerdir. Biraz uygulaması zaman almakta, zahmetli ama daha sağlıklı bir yöntem olduğu için her yaştan bireye önerilebilmektedir.

Ancak yine de ameliyatla uzamaya çalışanlar, boy uzatmak için büyük paralar harcayıp ameliyat olanlar, ilaç kullananlar daha doğal yöntemleri kullanarak boy uzatmaya çalışanlar var. Boy uzatma özellikle ilerleyen yaşlarda, orta yaşlarda daha çok ameliyat yöntemiyle istenmektedir. Ameliyatın riskleri her ne kadar fazla da olsa insanlar en kısa ve kesin sonuç olarak bakmaktadır. Aslında boy uzatmak istenirken sağlığın tehlikeye atıldığı bilinmelidir. Ameliyat esnasında gelişebilecek sorunlar bilinmeli ve sonrasında her hangi kalıcı bir hasar olup olmadığı kesinlikle araştırılmalı ve ona göre karar verilmelidir. Aslında burada sadece giden para değil sağlığınız da olabilir.

Asıl üzerinde durmak istediğimiz konu ise ; Doğal yollarla boy nasıl uzar ? ? Sorusudur.

Doğal Yollarla Boy Uzatmanın 10 Altın Kuralı :

1- Uzamak İçin en etkili yöntemlerden bir tanesi doğal kas geliştirici, kemik uzamasını sağlayan yiyeceklerle beslenin.
2- Protein açısından zengin, balık(özellikle deniz balığı), yine protein açısından zengin kırmızı et, tavuk eti ve bakliyatlar tüketilmelidir.
3- Hem protein hem kalsiyum açısından zengin yiyecekler ; yumurta, süt, yoğurt, peynir çeşitleri gibi hem kalsiyum hem de proteince zengin yiyecekleri tüketerek boy uzamasını hızlandırabilirsiniz.
4- Kalsiyum açısından zengin sebzeler; ıspanak, karahindiba, roka, çiğ brokoli,asma yaprağı, bunların yanı sıra, baharatlar; kekik,susam,keten tohumu gibi besinler kalsiyum açısından zengin sebzelerdir.
5- Yine kalsiyum kemiklerin uzamasında oldukça faydalı bir vitamin olduğu için kalsiyum içeren meyveler de boy uzamasında önemlidir.

Bunlar : Portakal/mandalina, kivi, kuru incir, hurma, kuru erik, kuru kayısı, dut ve ayrıca potasyum açısından zengin muz da boy uzamasında önemli bir meyvedir.
6- Yiyeceklerin yanı sıra, boy uzatma egzersizleri de çok önemli yer tutmaktadır. Günlük yapılan ufak egzersizler kaslarınızın gelişmesine ve kemiklerinizin uzamasına faydalı olur.

Bunlar : Yerimizde ufak ufak zıplamak, ip atlamak, hafif koşu, hızlı yürümek vs..
7- Asılma ve Gerilme hareketi : Asılma ve gerilme hareketi vücudun bir çok bölgesindeki kasları çalıştırır.  Bu konuda daha detaylı bilgi için boy uzatma hareketleri adlı yazımız okuyabilirsiniz. Bu kasların ve dokuların güçlenmesini sağlar. Asılma hareketiyle yüksek bir bara avuçlarımızla sıkıca tutunuruz ve yavaşça yerden dizlerimiz keseriz. bu harekele kol kasları karın kasları, bacak kasları kasları güçlenir ve uzamaya başlar.
8- Basketbol, Voleybol gibi sporlarla ilgilenmek. Bunlar herkesin sevebileceği spor dalları olmasa da uzamak istiyorsanız eğer gerçekten işe yarayan spor dallarıdır. Herhangi bir spor salonunda veya dışarıda basket potalarında veya eviniz kendinizin kurabileceği bir pota ile veya voleybol filesi ile bu sporu yapıp hem güzel zaman geçirebilir hem de boy uzamasına katkı sağlayabilirsiniz.
9- Yüzmek, yüzerek bütün kas dokularını çalıştırabilir vücut esnekliğini sağlayabilirsiniz. Bu sayede boy uzatmaya da ayrıca büyük katkı da bulunabilirsiniz.
10- Düzenli uyku, Özellikle çocuklar boy uzatmayı düşünüyorsa, mutlaka düzenli uyku uyumalıdırlar. Düzenli uyku büyüme hormonunun salgılanmasını artırmaktadır. Bu sayede büyüme hormonu artışmış olacak ve kasların uzaması da sağlanmış olacaktır.
Tabi ki yukarıda saydığımız yiyecekleri ve yapılacak egzersizleri birlikte uygulamak daha büyük katkı sağlayacaktır. Boy uzatmak istiyorsanız, ve bunu doğal yollardan yapmak istiyorsanız öncelikle sabırla ilerlemelisiniz.

Hem egzersizleri düzgün uygulamalı ve yiyecekleri dengeli bir şekilde tüketmelisiniz. ”Özellikle çocuklar kesinlikle doğal yöntemlerle uzamaya çalışmalıdırlar.” Stresten uzak kalmaya çalışarak ve düzenli uyku uyuyarak uzamaya çalışmak gerçekten mümkündür.
Evet, boy uzatma konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

 

 

About mihri00

Comments are closed.