Boy Uzatmak İçin En Harika Tavsiyeler

 

Boy uzatmak için günümüzde bir çok kişi çaba sarf etmektedir. Bunun için geliştirilen yöntemler, bilinen pek çok yanlış bilgi, doğru zannedilenler, gerçekten boy uzatmaya faydalı bilgiler ve daha fazlası mevcut. Ancak bu bilgilerden en doğru olanları ve gerçekten boy uzatmak için en etkili olanları hangileridir peki ? Bu sorunun cevabını makalenin  ilerleyen bölümünde sizler için cevaplayacağız.

 

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>

Boy uzatma egzersizleri adlı yazımızdan boy uzatma egzersizleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Boy kısalığından yakınanlar olduğu gibi kendine olan öz güvenini kaybedenler de bulunmaktadır. Toplum içerisinde kısa boylu olanlar, uzun boylu bireylere göre kendilerine daha az güvenirler. Bazen partnerlerin yanında kısa boylu kalmak çeşitli psikolojik nedenlere yol açabilir. Kendisiyle barışık olmayan insan zamanla kendini mutsuz hisseder elbette bazı insanlar boyları kısa olsa bile kendilerini mutsuz hissetmeye bilirler ancak bazı insanlarda gerçekten psikolojik sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden boy uzatmak için bir çok yolu deneyenlerin de olduğu bilenmektedir. Peki başvurulan yöntemler arasında hangileri bulunmaktadır ve bu yöntemler ne kadar sağlıklıdır?

Ameliyatla boy uzatma sağlıklı yöntemler arasında yer alan bir yöntem olmasa da pek çok kişi bu yöntemi tercih edebilmektedir. Bir çok sorunları ardında getirmesine rağmen sabırsızlık yüzünden hemen olsun mantığıyla düşünen bir çok kişi bu ameliyatı olmaktadır. Bu ameliyat sayesinde bacak boyu uzatılarak boy uzaması sağlanmaktadır ancak ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonlar, sonrasında bazı estetik problemler gibi sorunlar malesef bir çok kişide meydana gelmiştir. Bunun yanı sıra bir de maddi açıdan bakılırsa ameliyat gerçekten en son düşünülmesi gerekilen yoldur. Tabi ki ameliyattan korkan ya da daha az para vererek uzama yolu arayan bir kesim ise neye yaradığı belli olmayan hatta içeriğinde ne olduğu belli olmayan ilaçları kullanmaktadırlar.
Bu ilaçlar boy uzatmak için internet ortamında veya buna benzer yerlerde pazarlanmaktadır. Boy uzatmak için kullanılan bu ilaçların içeriğinde tam olarak ne bulunduğu bilinmemekte ve sağlığı ciddi olarak tehdit etmektedir.
İlk tavsiyemiz, özellikle de çocuklara ve genç yaşta boy uzatmayı düşünenlere; ilk önce sağlıklı ve doğal yollardan boy uzatma yollarını araştırmaları ve ameliyat, ilaç gibi yöntemlerden uzak durmaları yönünde olacaktır.

Boy Uzatmak İçin En Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Burada sizler için anlatacağımız tavsiyeler tamamen doğal yollardan boy uzatmak için  tavsiyelerdir.
İlk önce psikolojik olarak kendinizi belli bir sürece hazır hale getirmelisiniz, psikolojiyi hazırlamak bu süreçte çok önemlidir.
Sabırlı olun, ve boy uzatmanın öyle hemen gerçekleşmeyeceğini bilin.
Düzenli uyku uyumayı asla ihmal etmeyin. Boy uzatmak için düzenli uyku uyumak ilk şartların içerisinde yer almaktadır. Büyüme hormonu özellikle gece uyurken salgılandığı için günde 7- 8 saat uyumak boy uzaması için çok değerlidir.
Boy Uzatan yiyecekleri düzenli olarak tüketmek. Boy uzatan yiyecekler içerisinde protein, D vitamini, Potasyum içerikli yiyecekler, Kalsiyum içeren yiyecekler gibi yiyecekler ve çinko gibi mineraller yer almaktadır.
Örneğin potasyum minerali için muz yeme boy uzatmak için oldukça faydalıdır.
Günlük süt içmeyi ihmal etmeyin Günlük alınan süt ile kalsiyum dengesi sağlanmış olur. Bu şekilde kemiklerin güçlenmesi ve uzaması sağlanmış olur.
– Proteinli yiyecekleri almak hem vücut sağlığı için hem de boy uzatmak için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir. En çok et, balık, tavuk ve yumurtada bulunan protein ayrıca baklagillerde de bulunmaktadır.
Güneş ışınlarından gelecek D vitaminini vücudunuza alın. En önemli ihtiyaçlarımızdan olan D vitamini en iyi güneş ışınları yoluyla vücudumuza girmektedir bu yüzden bu ışınlardan vücudumuzu ihmal etmeyelim.
– Egzersizlerin boy uzatmak için yeri ve önemi çok büyüktür. Zıplamak, sıçrama hareketi, asılma ve gerilme hareketi ,voleybol, basketbol gibi sporların boy uzatmak için önemi çok büyüktür.
Kasların oluşması, uzaması ve gelişmesi için bu egzersizleri günlük ve haftalık programlar halinde uygulayın.
Haftada bir kaç gün hızlı yürüyüşün bacak boyu uzaması için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.
Boy uzatmak istiyorsanız eğer bu egzersizleri yaparak ve bu yiyecekleri tüketerek kısa sürede boy uzatmanız mümkündür. Ameliyat gibi doğal olmayan yöntemleri daha sonra düşünmeniz sağlığınız için daha faydalı olacaktır.
Boy uzatmak, çocuk yaşlarda, genç yalarda ve hatta orta yaşlarda doğal yoldan mümkündür ve boy uzatmak için doğal yollardan boy uzatma yöntemlerini uygulamak sağlıklı bir vücut için en uygun olanıdır.

Pinterest

About mihri00

Comments are closed.