Boy Uzatmak İçin En Etkili Yöntem

Boy uzatmak için anlatılan, uygulanan bir çok yöntem mevcuttur. Yapılan araştırmalara göre hem dünyada hem ülkemizde boy kısalığından şikayetçi olan kişilerin sayısı hiç de az değildir. Boy kısalığından şikayetçi olan kişiler bazen kendi yöntemleriyle bazen de uzman birine danışarak boy kısalığından kurtulmaya çalışmaktadır. İster çocuk yaşlarında, ister yetişkin yaşlarında boy uzatmak kesinlikle imkansız değildir.

 

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın >>>

Belli bir yaşa geldikten sonra boy uzatmak için herhangi bir çaba sarf etmeye gerek yok gibi cümleler boy uzatmak isteyen kişiyi kesinlikle yanıltmamalıdır. Çünkü bu şekil söylemler hem yanıltıcı bilgi olduğu gibi hem de kişinin boy uzatmak isterken pes etmesine yol açabilir. Boy uzatmak için en etkili yönteme geçmeden şunu bilmelisiniz ki, öncelikle kararlı olunmalı ve bu konuda en doğru şekilde boy nasıl uzatılır ise onu araştırmalıdır.

Boy uzatmak için ameliyat olma, ilaç kullanma gibi yöntemler mevcuttur fakat bizim anlatmaya çalıştığımız doğal yollarla boy uzatmak yöntemi olacaktır. Bu konu üzerinde bir çok makale, kitap bulabilirsiniz. Önemli olan sistemli bir şekilde hareket ederek bu doğal yolları araştırmak olacaktır. Ancak siz ameliyat seçeneğiyle kısa yoldan, zaman kaybetmeden boy uzatmak isterseniz eğer, öncelikle şunu bilmelisiniz ki ameliyatla boy uzatma riskli bir sistemdir. Hem ameliyatta gelişebilecek komplikasyonlar, hem ameliyat sonrası rahatsızlıklar, bunlar hiç de küçümsenecek durumlar değildir. Aynı şekilde ilaçla boy uzatmak da bir o kadar tehlikelidir. Gerçekten içeriğinde ne olduğu belli olmayan ilaçlar vücuda alınmamalıdır. Onun için biz sizlere boy uzatmak için en doğal yöntemleri seçmenizi tavsiye ederiz.

Boy Uzatmak İçin En Etkili 3 Yöntem

Boy uzatmak için en etkili yöntemlerin doğal yöntemler olduğunu daha önce söylemiştik. Peki bu doğal yöntemler hangileridir?
– Evde yapabileceğiniz hareketler ile 7-8 haftada 4-5 cm boy uzatmak mümkündür. Bu egzersizler nelerdir peki?

1- Boy Uzatma Egzersizleri

– Kedi Esnemesi :
Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyun pozisyonda sırtınız düz durmalıdır.Nefes alırken omurganızı esnekleştirin ve başınız iki kolunuzun arasında dursun.
Başınızı yavaş yavaş yukarı , omurgadan nefes verin. her bir tekrar 3-8 saniye aralığında olmalıdır.
-Bacak Germe Hareketi :
-Bacaklarınızı açarak mümkün olduğunca yayın. Bacaklarınızı kırmadan düz bir şekilde parmak uçlarında dokunmaya çalışın. Bu hareket ile bacaklardaki kaslar gerilerek uzanması sağlanmış olur. Bu harekette bacaklar düz tutulmalı ve sırt kısmı da düz tutularak omurga düz tutulmalıdır. Her bir tekrar 5-15 saniye arası yapılmalıdır.

-İp Atlamak :
Kondisyon hareketi olarak bilinen ip atlamak aslında boy uzatmak için de gerekli olan bir harekettir. Evde ip atlayarak bunu başarabilirsiniz. Günde 20-25 dakika olduğunuz yerde ip atlamak bacaklarınızın kaslarının uzamasına yardımcı olacaktır.

2- Boy Uzatan Yiyecekleri Tüketmek :

Boy Uzatma hareketlerini günlük ve haftalık olarak yapmak boy uzatmak için doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Yukarıda sizler için bir kaç egzersiz paylaştık. Daha fazla egzersiz merak ediyorsanız boy uzatma hareketleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Boy uzatan yiyeceklere gelirsek, Sadece boy uzatma hareketlerini yaparak tabi ki boy uzatmak uzun bir süreç olacaktır. Bunun yanı sıra, boy uzatan yiyecekleri de tüketmek gereklidir. İşte bu muhteşem yiyecekleri sizler için sıraladık.
– Kalsiyum İçeren Yiyecekler :
Kalsiyum içerikli yiyecekleri tüketmek aslında herkes tarafından bilinen bir yöntemdir ancak doğruluk payı % 90 dır O yüzden bu yiyeceklere değinmeden edemedik. Süt (günlük 2 bardak), yoğurt, peynir ( özellikle lor ), yumurta, soya, ıspanak gibi kalsiyum içerikli yiyecekler boy uzatmak için kesinlikle tüketilmelidir.

– Protein İçerikli Yiyecekler :
Protein içerikli yiyecekler de kas oluşumuna, doku oluşumuna faydalı olduğu için boy uzatmak için kesinlikle tüketilmelidir. Peki nedir o muhteşem yiyecekler?
Et, balık (özellikle somon), tavuk eti, sakatatlar, kemik suyu, bakliyatlar, kabak çekirdeği, soya fasulyesi, süt, yoğurt, peynir, tereyağ, yumurta.
Bunların haricinde içerisinde C,A,B,D vitamini bulunduran yiyecekler, Çinko, magnezyum,potasyum bulunduran yiyecekler de boy uzatmak için mutlaka tüketilmelidir.
Daha detaylı bilgi için boy uzatan yiyecekler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

3- Düzenli Uyku Uyumak :

Düzenli uyku uyumanın bu konuyla ne ilgisi var, gibi sorular aklınıza gelebilir. Evet, düzenli uyku uyumanın boy uzatmayla alakası bulunmaktadır ve çok önemlidir. Boy uzatmak için ister çocuk olsun ister yetişkin büyüme hormonu salgısına ihtiyaç vardır. Bu hormon çocuklarda daha fazla olmaktadır ancak yetişkinler için de gereklidir. Bu hormon özellikle gece uyurken uykuda salgılandığı için günlük çocuklar için 8-9 saat, yetişkinler için de 7-8 saat uyku şarttır.

Düzenli uykuyla hem sağlığınızı korumuş olursunuz hem de uzamak için çaba sarf etmiş olursunuz.
Evet, sizler için boy uzatmak için bilinen en doğal 3 yöntemi bu yazımızda paylaşmak istedik .

Pinterest

About mihri00

Comments are closed.