Boy Uzatma Yöntemleri

6 Cm Uzamak İçin Boy Uzatma Yöntemlerinden En Etkili 10 Yöntemi Merak Ediyormusunuz ?

Boy uzatma yöntemlerinden doğal yollarla uzamak isteyen herkes gönül rahatlığıyla doğal yolları tercih edebilir her ne kadar boy uzaması sadece bizim elimizde olmasa da çaba sarf edilirse başarılmayacak bir şey değildir. Boyumuz öncelikle sahip olduğumuz genler tarafından belirlenir . Bireyler arasındaki boydaki farkın yaklaşık yüzde 60-80’i genetik faktörler tarafından belirlenirken, yüzde 20-40’ı başta beslenme olmak üzere çevresel etkilere atfedilebilir.Bu yüzden bu % 20-40’lık dilimi kullanmak için doğal boy uzatma yöntemlerini bilmek ve uygulamak gerekir.

3-4 Hafta içerisinde 5-10 cm Sağlıklı Bir Şekilde Uzamanızı Sağlayan Muhteşem Ürünün İncelemesi İçin Tıklayın

Bununla birlikte, iyi bir boy uzunluğuna ulaşmada kullanışlı olabilecek bazı ipuçları ve püf noktaları vardır. Yani, boyumuzu 6 cm artırmak için en iyi 10 etkeni bilmek ister misiniz ?

Sağlıklı Boy Uzatma Yöntemleri İle Boy 6 Cm Nasıl Uzatılır ?

1.Sağlıklı Bir Kahvaltı Yapın

Sağlıklı bir kahvaltı, vücudunuzun düzgün bir şekilde büyümesini ve gelişimini sürdürmede önemli bir rol oynar. Kahvaltı öğününü atlamak, genel büyüme, özellikle boyunuzun uzaması için kötü bir işaret olabilir. Metabolizmanızı artırmak için güzel bir kahvaltı yapmanız gerekir. Vücudunuzun büyümesini büyük ölçüde etkiler. Kahvaltı içerisinde yer alan yumurta süt gibi besinler doğal boy uzatma yöntemleri içerisinde yer alan besinlerdir. Bu yüzden kahvaltı öğününü atlamamalısınız.
2. Sağlığa Zararlı Maddelerden Uzak Durun!
Zararlı maddeler ve alkol almak, vücudunuzda büyüme hormonunun erken durmasına neden olabilir. Bu bağımlılıkları genç yaştan itibaren hayatınızdan uzak tutun. Yetersiz beslenme de boy kısalığına dönüştüğü için, uygun beslenme özellikle bir çocuğun büyümesi için gereklidir. Doğal yollardan boy uzatma yöntemlerini , boy uzatma hareketlerini yaparak çocuğunuz sağlıklı bir şekilde uzayabilir. Çocukların beslenmesi de büyüme de çok büyük rol oynamaktadır. Beslenme konusunda bilgi almak için Çocuklarda Boy Uzatan Yiyeceklerden 8 Muhteşem Yiyecek adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Fazla kafein ve sigara, ergenlik dönemindeki gençlerin büyümesini bozuyor. Dolayısıyla, gençlerin vücudunun düzgün bir şekilde büyümesini ve gelişmesini sağlamak için bu kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını öneriyoruz. Sadece çocuklar da ve gençler de değil büyükler için de aynı durum geçerlidir. Bu yüzden bütün zararlı maddelerden uzak durmalarını ve sağlıklı boy uzatma yöntemleriyle boylarını uzatmalarını tavsiye ediyoruz.
3- Sağlıklı ve Kaliteli Uyku Uyuyun
Yeterli uyku ve dinlenme, vücudun genel büyümesinde ve gelişiminde yardımcı olur. Büyüyen çocuklar ve ergenler her gece 9-11 saatlik bir uykuya ihtiyaç duyar. Gece, çocukların büyümesi için çok iyi bir zaman aralığıdır. Bu zaman içerisinde büyüme hormonu salgılanır. Derin bir uyku çekmek için çok sakin ve gürültüsüz bir ortam oluşturmalısınız. Bunun karşılığında iyi bir uyku ile boy uzamasında önemli bir adım katetmiş olursunuz. Uyku esnasında vücudunuz hipofiz bezinde büyüme hormonu üretir. Ayrıca, vücudunuzun düzgün bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur. Boy uzatma yöntemleri içerisinde düzenli uyku uyumanın da son derece önemi büyüktür.
4. Doğru Yiyecekleri Tüketin

Vücudun düzgün bir şekilde büyümesi ve gelişimi için , gerekli tüm besin maddelerinin alınması ve bu mükemmel dengenin korunması gerekir. Bunu gerçekleştirmek için, diyet takviyelerini yaş grubunuza göre doğru diyetinizle birlikte seçebilirsiniz. Dengeli beslenme sağlıklı bir vücuda sahip olmak için çok önemlidir. Ayrıca yine doğru ve sağlıklı beslenmenin de boy uzatma yöntemleri  içerisinde yeri büyüktür.
5. Bağışıklık Sistemini Artırın !

Bağışıklık sistemi vücudun büyümesi ve gelişiminde hayati bir rol oynamaktadır. Boy uzatmak için bağışıklık sisteminizin düzgün bir şekilde işlev görmesi önemlidir. Bağışıklık sisteminiz düzgün çalışmadığı taktirde vücudunuz hastalanabilir ve yine boy uzaması da durabilir. Bağışıklık, portakal, greyfurt ve limonda bol bulunan C vitamini ile zenginleştirilebilir.Yine Doğal boy uzatma yöntemleri içerisinde vitamin ve minerallerin de yeri çok büyüktür.
6.Egzersiz Ve Sporu Hayatınızdan Eksik Etmeyin

Düzenli spor ve egzersiz, vücudunuzun büyümesini ve gelişimini artırabilir. Vücudunuzun düzgün bir şekilde gelişmesini sağlamak için yüzme, yoga, bisiklet ve iyi beslenme ve düzenli uyku ile birlikte uygulamaları gerçekleştirin. Ayrıca, boy uzatmanıza yardımcı olmak için bazı boy uzatma egzersizlerini bildiğimiz boy uzatma egzersizlerine eklemeniz gerekir.

Boy uzatma yöntemleri içerisinde örneğin yoga bunun için çok iyi bir örnek olabilir. Yoganın, boyu uzatma da çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.
7.Vücudunuzu Düzgün Duruş Pozisyonlarına Alıştırın
Vücudunuzu düzgün tutmak için kendi kendinize çalışmalar yapın. 6 cm daha uzun olmanızı yardımcı olabilir. Boy uzatabilmek için daima yürüyün ve düz duruşla oturun.
8.Sık Sık Ama Azar Azar Yemek Yiyin
Metabolizmanızı canlandırmak için günde 3 öğün yemek yerine 6 küçük öğün yemek yiyin. Büyüme hormonunuz salgılanması ve boy uzatmak yediğiniz yemeğe belli bir oranda bağlıdır. Dolayısıyla, doğal yollardan boy uzatmak için gerekli vitaminleri ve mineralleri almak çok önemlidir. Doğal boy uzatma yöntemleri içerisinde düzgün beslenmenin yeri çok önemlidir.
9.İdeal Vücut Ağırlığınızı Koruyun
Obezite, boyunuzun büyümesine kötü etkide bulunabilir. Bu nedenle, iyi bir boy oranına sahip olmak için dengeli bir beslenme ve düzenli egzersiz yaparak ideal bir vücut ağırlığı elde etmek hayati önem taşır. Boy uzatma hareketleri doğal yollardan boy uzatma yöntemleri içerisinde bir numarada yer alır dersek yanlış bilgi vermiş sayılmayız.
10. Bol Bol Su İçin
Su toksinleri vücudunuzdan atarken sindirim sistemine yardımcı olur. Bu nedenle boy uzatmak için her gün en az 8 bardak su içilmesi önerilir. Su zaten sağlığınızı korumanız için çok faydalı olduğu için genel olarak da tavsiye edilir.

En doğal yolları uygulayarak, boy uzatmak için hem de 6 cm uzayabilmek için bazı ip uçlarını sizlerle paylaştık. Boy uzatma yöntemleri içerisinde en doğal yöntemleri tercih etmenizi ve sağlığınızı korumanızı öneriyoruz.

Bumerang - Yazarkafe

Comments are closed.